akustik sungerler

Yapılacak olan izolasyonlar genel olarak ısı ve su konusunda başarıyı hedeflemektedir. Ancak bunun yanında farklı konularda da izolasyonlar yapılabilmektedir. Bunlar dışında ses izolasyonu yapılar için önemli ve tercih edilen bir izolasyon şekli olmaktadır. Yapılarda dışarıdan gelen gürültülerin engellenmesi yanında özel olarak sesin belirli bir alan içerisinde yayılmasının önlenebileceği izolasyon yöntemleri de bulunabilmektedir. Başarılı bir şekilde bu izolasyonun yapılabilmesi konusunda kullanılacak malzemeler ve işçilik oldukça önemlidir.

zemin ses yalıtımı fiyatlarıYapıların inşası sırasında kullanılan malzemeler genel olarak gürültünün yapı içerisinde girmesi önlenebilmektedir. Bunun yapılması konusunda tercih edilecek olan malzemeler oldukça önemlidir. Kullanılacak malzemelerin ısı ve su yalıtımı yapması yanında ses yalıtımına da uygun olması gerekmektedir. Sesin dışarıdan geçmesini engelleyen malzemelerin sonradan da kullanılabilmesi mümkündür. Ancak inşat sırasında yapılacak olan bu işlemlerde kaliteli malzeme kullanımları ve işçilik önemlidir.

Kaliteli Ses İzolasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Yapılacak ses izolasyonu konusunda diğer izolasyon tiplerinde olduğu gibi cephelerdeki kaplamalarda büyük öneme sahiptir. Isı konusunda yapılacak olan bu yalıtımlar bir yandan da ses yalıtımı konusunda başarı sağlayabilmekte ve etkili olmaktadır. Bu etkinin sağlanması konusunda kullanılacak malzemeler ve bunların doğru bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir. Yapılarda dışarıdaki gürültülerden etkilenmemek ve bunların yanında içerideki sesin dışarıya gitmemesi de istenebilmektedir.

Apartmanlar gibi çok daireleri olan yapılarda ev içerisinde veya iş yeri içerisindeki sesin yan ve üst dairelere gitmemesi içinde ses izolasyonu yapılması gerekmektedir. Bu yalıtımın sağlanması konusunda başarılı bir şekilde uygulama yapılması gerekmektedir. Yapıların içerisinden de dış alana sesin gitmemesi ve dışarıdan sesin içeriye girmemesinin sağlanması mümkün olabilmektedir. Bunun en başarılı şekilde sağlanması konusunda yapılacak olan işlemlerde kullanılacak kaliteli malzemeler ile başarılı işçilik uygulaması etkili olacaktır.

2006 yılından beri ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren Koza Akustik ; Uzman ve deneyimli kadrosu ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye ‘nin her yerine ses yalıtımı uygulamases yalıtım ürünlerihacim akustik uygulama ve hacim akustik ürünleri üzerine üretim, satış, uygulama, mimarlık, danışmanlık, keşif / projelendirme hizmeti vermektedir.

Güven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman optimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

Neden Biz ?

√ Kanıtlanmış %99 müşteri memnuniyeti oranına sahibiz.

√ Fiyatlarımızı elimizden geldiğince esnek tutmaya çalışırız.

 Yaptığımız her işe garanti veririz.

 Alanında uzman takım arkadaşlarımıza ve teknik ekipmanlara sahibiz.

√ Minimum maliyetlerle çözümler sunarız.

√ 20 yıllık tecrübe ile her geçen gün büyüyen bir yapıya sahibiz.

√ Hızlı servis hizmetimiz ile acil çözümler sunarız.

İstanbul ‘da bir çok ses yalıtımı ve hacim akustik firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın, paranızı ve  zamanınızı riske atmayın.

Toplantı odası hacim akustiği ve ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Sorusunun yanıtı kaliteli malzeme seçimiyle doğru orantılıdır. Kullanılan malzemeler ne kadar yüksek standartlarda, ne derece yoğun ve kalın ise akustik uygulaması aynı oranda etkili olacaktır.

Siz de toplantı odası akustik çözümleriyle şirketinizdeki bu alanları dış dünyadan izole edebilir, ekibinize ve misafirlerinize maximum seviyede verimlilik sunabilirsiniz.

Toplantı Odası Hacim Akustiği

Toplantı akustiği, iş yerlerinde ve ofislerde operasyonel süreçlerin daha iyi koordine edilmesine imkân tanıyor. Malum olduğu üzere toplantı odaları; önemli görüşmelerin yapıldığı, iş yerine gelen konukların ağırlandığı, çeşitli anlaşmalara ve sözleşmelere imzaların atıldığı yerler. Dolayısıyla toplantı odalarının verimli, konforlu, sessiz bir ortama sahip olması önem taşıyor.

Bu; çalışanların dikkat, konsantrasyon, karar verme mekanizması ve performansı üzerinde büyük bir etki gösteriyor.

Toplantı odası ses yalıtımı tam bu noktada devreye giriyor. Kullanılan ses yalıtım ürünleriyle ve malzemeleriyle mükemmel izolasyon sağlanarak, toplantı odalarının işlevselliği üst düzeye çıkarılıyor.

Ayrıca toplantıya katılmayan çalışanların, ortamda neler konuşulduğuna kulak misafiri olmaması için izolasyon uygulamaları büyük önem arz ediyor.

Toplantı Odası Ses Yalıtımında Dikkat Edilecekler

Toplantı odası ses yalıtımında dikkat edilecekler şirketlerin iş süreçleri açısından kritik öneme sahiptir. Alınacak kararların, önem seviyesi yüksek toplantıların gizlilik çerçevesinde, rahatça yapılması izolasyon uygulamalarına bağlıdır. Bu odalarda yapılan görüşmeler şirketlerin geleceğini doğrudan etkileyeceği için, en kaliteli ses yalıtım hizmetlerinden yararlanılması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar şöyle sıralanabilir:

 • Darbelere dayanımı yüksek, sağlığa zararlı maddeler barındırmayan, ses emiş gücü fazla olan malzemeler kullanılmalıdır.
 • Kesmek istediğiniz sesin şiddeti ve oranına göre kullanılması gereken malzemeler farklılık gösterecektir. Güçlü sesleri kesmek için bariyerli malzemelerden yararlanılmalıdır.
 • Yalnızca akustik düzenlemelerde (ses karmaşası, yankı, eko vb.) kullanılan, yanmazlık özelliğine sahip malzemeler de seçilebilir.

Toplantı odaları için hacim akustiği ses yalıtım uygulaması ve hacim akustik ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..

stüdyo akustiği ses yalıtımı nasıl yapılır

Stüdyo hacim akustiği ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Diye düşünmenize bile gerek yoktur. Çünkü doğru malzemelerle gerçekleştirilen stüdyo akustiği, istenilen derecede ses izolasyonu sağlar. Stüdyo ile dış ortamdaki ses alışverişini tamamen keserek oldukça konforlu, verimli bir ortam oluşturur.

Bu avantajlardan yararlanmak için bizi tercih edebilir, müzik odanız veya stüdyonuz için en kaliteli ses yalıtımını yaptırabilirsiniz.

Stüdyolarda Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı

Stüdyo akustiği; akustik düzenin sağlanmasında, içeriden dışarı ve dışarıdan içeri ses akışının önlenmesinde büyük öneme sahiptir. Bu uygulama yalnızca ses izolasyonu sağlamakla kalmaz. Stüdyolarda; çınlama, yankı, eko ve benzeri istenmeyen seslerin oluşmasını da engeller. Sesin yayılma kalitesini olumlu etkiler ve stüdyo kayıtlarının performansını artırır.

Ailenize, komşularınıza, arkadaşlarınıza hiçbir rahatsızlık vermeden yüksek kalitede stüdyo çalışmaları gerçekleştirmek istiyorsanız bu hizmet size hitap ediyor demektir. ISO belgelerine sahip, yüksek standartlarda ürünleriyle tercih sebebi olan firmamız, bu alandaki beklentileri kusursuz şekilde karşılar.

Stüdyolarda Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Stüdyo ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu madde madde şöyle yanıtlayabiliriz:

 • Nereye kurulum yapacağınızı doğru belirleyin. Ses kayıt stüdyosunun yanlış konumlandırılması hem yalıtım performansını düşürür, hem de maliyeti olumsuz etkiler.
 • Tesisat kontrolü yapılmalı, elektrik hatlarının doğru bağlanmış ve çalışır durumda olduğu teyit edilmelidir.
 • Stüdyo hangi amaçlarla kullanılacak? Burada ne tür kayıt işlemleri gerçekleştirilecek? Hangi enstrümanlar çalınacak? Bu gibi detaylara göre uygun malzeme seçimi yapılmalıdır. Bir yan flüt veya gitar ile çıkan sesin düzeyi, davul veya baz gitar ile aynı olmayacaktır. Bu nedenle duvarlarda kullanılacak ürünlerin m2 ağırlıkları ve kalınlıkları doğru belirlenmelidir.
 • Tavan ve karkası oluşturulurken fırınlanmış ahşap kullanılmalıdır. Zira ham ahşap profillerin zamanla titreşim iletim yetisinde azalma olabilir. Eğer alçıpan profiller tercih edilecekse profillerin tavan ve döşeme ile birleşim noktalarına kauçuk bantları yapıştırılmalıdır. Ayrıca profillerin yüzeylerine de bant uygulanmalıdır. Böyle yapmak titreşimi engelleyecektir.
 • Birleşim yerleri ağaç vidalarla ya da L şeklindeki köşebentlerle bağlanmalıdır.
 • 3 m veya daha yüksek tavanlarda ahşap profillerin aralarına kayıtlar atılmalı ve karkas yapı güçlendirilmelidir.
sinema salonları için hacim akustik ses yalıtım fiyatları ne kadar

Sinema salonu akustiği ne kadar etkili? Şeklindeki bir soruya malzeme ve işçilik kalitesini bilmeden yanıt vermek hatalı olur. Zira yeterince profesyonel olmayan bir işçilik veya kalitesiz malzemeler istenen sonucun alınmasını önleyecektir.

Firmamız bu tür durumlara hiçbir şekilde mahâl vermeden, garantili ve nitelikli hizmetleriyle ihtiyaçları karşılar. Sinema salonunuzun konforunu profesyonel akustik çözümlerle artırmak için tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

Sinema Salonu Hacim Akustik Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sinema salonu akustik uygulamasında nelere dikkat edilmeli? Sorusunun cevabını maddelerle şöyle vermek istiyoruz:

 1. Ses sisteminin gücü
 2. Salonun büyüklüğü
 3. Mobilyaların yükseklik ölçüleri
 4. Oturma dizaynı
 5. NRC (Gürültü azaltma katsayısı)
 6. Sesin mekânda yankılanma süresi
 7. Ekran açısı
 8. Ürünlerin alev almazlık değeri ve ses yutumu katsayısı

Sinema Salonu Hacim Akustiği

Sinema salonu akustiği; dış ortamdaki seslerin izleyicileri rahatsız etmemesi, salonlar arasında ses akışı olmaması için büyük önem taşıyor. Genel olarak AVM’lerin içinde konumlanan sinema salonları, yüksek izolasyona ihtiyaç duyan mekânların başında geliyor. İçerideki seslerin dışarı sızması, dışarıdan gelen seslerin içeride gürültü kirliliği oluşturması böylece engelleniyor.

Sinema sistemlerinin ses oranı da yine bu sayede dengeleniyor. Yankı, eko, ses karışıklığı ve benzeri durumların önüne geçilerek izleyiciler için keyifli bir ortam meydana getiriliyor. Böylelikle herkes zevkli bir film izleme deneyimi yaşıyor.

ses kayıt odası hacim akustiği ses yalıtımı

Ses kayıt odası hacim akustiği ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Sorusunun cevabını kullanılan malzeme çeşitleri ve bu malzemelerin nitelikleri belirler. Doğru yalıtım ve izolasyon ürünleriyle yapıldığı takdirde ses kayıt odası akustik uygulamaları üstün performans sunar. Hem düşük, hem orta ve yüksek dereceli ses frekanslarını iyi bir şekilde yakalayarak kusursuz ses kontrolü sağlar.

Böylece ortamdaki müziğin veya seslendirmenin kalitesi %100’e çıkarılır. Müziğin, sesin en saf hâli elde edilir ve mükemmel pürüzsüzlükte ses kayıtları alınabilir. Yankıyı, gürültüyü, ekoyu ve buna benzer sorunları engelleyen yalıtım uygulaması, içerideki akustik değerleri kontrol altında tutarak üst düzey stabilite-verimlilik sağlar.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği

Ses kayıt odası hacim akustiği, dış ve iç ortam arasındaki ses akışını önleyerek tam bir izolasyon sağlar. Vokal odaları, çeviri ve dublaj odaları, müzik odaları bu uygulamanın en çok kullanıldığı yerlere örnektir.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ses kayıt odası yalıtımında dikkat edilmesi gerekenler; odanın büyüklüğü, konumu, malzeme kalitesi şeklinde özetlenebilir. Oda henüz inşaat aşamasındayken dışarıdan gelebilecek gürültü oranını hesaba katmak gerekir. Oda duvarının kalınlığı bu hesaplamalar doğrultusunda belirlenir. Sıfırdan bir duvar yapılıyorsa, sesleri maximum derecede emme özelliğine sahip kalın bir alçıpan tercih edilebilir.

Ayrıca ses yalıtım bariyeri ile izolasyon etkisi güçlendirilebilir. Bu uygulama duvar yalıtımını zenginleştirir. Duvar çerçevesi oluşturup yüzeye tutturmak suretiyle uygulanır. Duvar dolgusu uygulaması ise, yalıtımın daha yoğun olmasını sağlar.

Dışarıdan gelen gürültüleri yok etmek, oda içinde oluşan gürültüleri yumuşatmak için emici panellerden, akustik süngerlerden yararlanılır.

Ses kayıt odası akustik uygulamaları yapılırken;

 • Temizlenmesi kolay,
 • Dayanıklı,
 • Sızdırmazlık sağlayabilen,
 • Gürültüyü emme oranı yüksek malzemelerden faydalanılmalıdır.

Zemin hareketlerinin meydana getireceği titreşimleri azaltmak için ise, bunları absorbe edebilecek ve ses enerjisini ısıya çevirecek halılar kullanılmalıdır. Bu akustik halılar sayesinde, oluşan titreşimleri dağıtmak veya en azından yavaşlatmak mümkün hâle gelir.

Ses kayıt odası hacim akustiği ses yalıtım uygulaması ve hacim akustik ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..

Reji odası hacim akustiği ve ses yalıtımı fiyatları ne kadar

Reji odası akustiği ne kadar etkili? Sorusunun net bir cevabı yoktur. Çünkü bu durum kullanılan malzemelerin kalitesine ve doğru yöntemin seçilip seçilmemesine göre değişir.

Firmamız her zaman garantili, üst düzey kaliteye sahip malzemelerden yararlanır. Duvar, tavan, zemin akustik kaplama uygulamaları uzman ekibimiz tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilir.

Bu nedenle, reji odası ses yalıtımı konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza gerek yoktur. Nitelikli ve uygun maliyetli hizmet için siz de tercihinizi firmamızdan yana kullanabilirsiniz.

Reji Odası Hacim Akustiği

Reji odası akustiği, en önemli radyo-sinema-TV stüdyo ünitelerinden biri olan reji ortamlarının uygun ses yalıtım ve izolasyon seviyesine getirilmesidir.Bu uygulama hem içeriden gelen sesleri ışarıya ulaşmaktan korur, hem dışarıdaki sesleri filtreleyerek içeri girmesini engeller. Her iki sesin geçişi üst düzeyde izole edilerek, konforlu bir çalışma ortamı oluşturulur. Böylelikle yankı, eko ve benzeri problemlerin önüne geçilmiş olunur. Çalışanların verimliliği artar, gürültü kirliliği engellenir.

Reji Odası Akustiği Nasıl Yapılır ?

Reji odası akustiği nasıl yapılır? Sorusunu kısaca şöyle yanıtlayabiliriz:

İşlem sırasında; akustik paneller, kumaş kaplı paneller, akustik süngerler, halılar ve buna benzer malzemeler kullanılır. Bunların bazıları tavanlara uygulanırken, bazıları duvar kaplaması ya da zemin kaplaması olarak tercih edilir. Böylece reji odasının farklı noktalarında farklı ses izolasyon ürünleri ve yöntemleriyle akustik sağlanmış olur.

Reji Odası Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Reji odası ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu şu önemli maddelerle yanıtlamak istiyoruz:

 • Yanmaz özellikli akustik süngerler tercih edilmelidir. Bunların koku yapmaması, küflenmemesi, nemlenmemesi de oldukça mühimdir.
 • Süngerlerin ses yutma kapasitesi yüksek olmalıdır.
 • Malzemelerin kalınlığı ve yoğunluğu mekânın fiziki yapısı, reji odasının ses frekans değerleri ve müşteri talepleri doğrultusunda ayarlanmalıdır.
 • Mekânın dekorasyonuyla uyum sağlayacak renk ve modelde malzemeler kullanılmalıdır.
 • Malzemelerin uzun ömürlü, kaliteli olmasına, sağlığa zararlı maddeler barındırmamasına özen gösterilmelidir.
 • Öte yandan, süngerlerin esnekliği de göz önüne alınması gereken bir başka kriterdir.
 • Uygulama öncesi keşif çalışması yapmak suretiyle reji odasının frekans değerleri ölçümlenmelidir. Gerekiyorsa için bariyerli akustik malzemelerden yararlanılmalıdır.

 

akustik cam

Ofis akustiği ne kadar etkili? Sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz: Çalışanlar arası iletişimin ve çalışan performansının verimlilik oranını belirgin şekilde yükseltecek kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Doğru malzemelerle yapılan ofis akustiği uzun yıllar sorunsuzca, ilk günkü kalitesinde kullanılabilir.

Siz de ofis akustiği çözümlerimizle çalışanlarınızın verimliliğini, motivasyonunu ve iş yerinizin konforunu artırmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Ofis Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu cevaplarken, malzemelerin sahip olması gereken ortak özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

 1. Darbelere karşı dirençli
 2. Yumuşak dokulu
 3. Ortama ve diğer ofis mobilyalarına uyumlu
 4. Çevre dostu
 5. İşlevsel
 6. Estetik ve dekoratif
 7. İnsan sağlığını tehdit etmeyen yapıda
 8. Yüksek ses emilimi sağlayan
 9. Birinci sınıf, üst düzey kaliteli

İşte ofislerde; yankı, çınlama, uğultu, dış ortam gürültüsü ve benzeri akustik sorunlar bu niteliklere sahip malzemelerle giderilebilir.

Ofis Hacim Akustiği

Ofis akustiği; kapalı veya açık ofislerde ses izolasyonu ve yalıtımı sağlamak için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Ses karmaşasını, gürültü kirliliğini önleyerek çalışanların performansını yükseltir. Rahatsız edici seslerin personeller üzerinde stres oluşturmasını önleyerek onlar için konforlu, huzurlu bir çalışma ortamı meydana getirir.

Akustik hazır kabin, toplantı kabini, telefon görüşme kabini gibi farklı çeşitlerde uygulanır.

 

Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı malzemeleri

Konferans salonu hacim akustiği ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Sorusunun yanıtı malzeme kalitesine ve işçiliğe göre değişir. Birinci sınıf malzemeler kullanan ve profesyonel işçilik sergileyen firmamız, etkili konferans salon akustiği için doğru tercihtir.

%100 ses yalıtım, verimlilik ve pratik kullanım garantisi sunan firmamızdan ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri nitelikli, uygun fiyatlı olarak temin edebilirsiniz.

Konferans Salonu Hacim Akustiği

Konferans salonu akustiği; ortamın güçlü ses yalıtım malzemeleriyle dışarıdan gelecek seslere ve içeride oluşan titreşim, yankı, eko gibi durumlara karşı korunması işlemidir. Akustik mimarisi iyi olan konferans salonları üstün performans sergiler. Hem konuşmacı kişiler, hem dinleyiciler konferanstan büyük keyif alır.

Konferans Salonu Hacim Akustiği Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans salonu ses yalıtımında dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle keşif çalışmaları gelir. Uygulama yapılacak mekân detaylı bir şekilde incelenerek hangi malzemelerin ve yöntemlerin kullanılacağı kararlaştırılmalıdır.

Konferans salonunda ses yalıtımının doğru yapılmaması, yankılanmalar nedeniyle ses kirliliği oluşmasına sebebiyet verir. Bu ise konuşmalarda, sunumlarda verimliliği düşürür ve katılımcıların yeterince istifade etmesini engeller.

Ses, duvardan kolaylıkla geçebildiği için salondaki zayıf noktaları belirlemek büyük önem taşır. Böylelikle hem dışarıdan gelen seslerin kesilmesi, hem içerideki ses kalitesinin üst düzeye çıkarılması mümkün olur.

Konferans salonu boyutları, inşaat sırasında kullanılan malzemeler, duvar kalınlığı, kapıların ve pencerelerin yapısı da dikkate alınması gereken hususlardır.

Öte yandan ne kadar gürültünün engellenebileceğini saptamak için, ses iletim kaybını ölçümlemek gerekir. Bunun için salonun ve içinden ses vericisi yerleştirilerek ölçüm yapılır. Bu şekilde, salona uygun bir ses yalıtımı kurmak daha kolay olur.

Uygulama için ses mühendisleri uygun bir taslak hazırlar ve konferans salonu akustiği bu taslağa bağlı kalınarak gerçekleştirilir. Bu aşamada bilgisayar destekli çizimlerden ve 3 boyutlu modellemelerden yardım alınır.

Salon için ne kadar bütçe ayrıldığı, salonun fiziki yapısı, müşteri istekleri de göz önünde bulundurulması gereken unsurlardır.

Gece Kulübü Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı

Gece kulübü hacim akustiği ses yalıtımı ne kadar etkili? Sorusuna neredeyse %100 etkili diye cevap versek yanlış olmayacaktır.

Siz de gece kulübü akustiği çözümlerimizle çalışanlarınızın verimlilik düzeyini, müşterilerinizin konforunu ve mekânınızın prestijini artırabilirsiniz.

Gece Kulübü Hacim Akustiği Ses Yalıtımı

Gece kulübü akustiği, çeşitli eğlence mekânlarında yaşanan ses sorunlarını önlemek için gerçekleştirilir. Sesi dengeler, gürültü kirliliğinin önüne geçer, mekândaki ses kalitesini yükselterek kalabalık ortamda insanların daha iyi iletişim kurmasını sağlar.

Ayrıca bu uygulama sayesinde, eğlence mekânlarından yayılan gürültüler çevreye dağılmaz ve böylelikle etraftakilerin rahatsızlık yaşamasına yol açmaz.

Gece Kulübü Hacim Akustiği Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gece kulübü hacim akustiği ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusu ise madde madde şöyle cevaplanabilir:

 1. Darbelere karşı direnci yüksek malzemeler kullanılmalıdır.
 2. Seçilen malzemeler sağlığa zararlı bir madde içermemeli, yumuşak dokulu olmalıdır.
 3. Malzeme tercihi yaparken mekânın genel dekorasyonuyla uyum sergilemesine özen gösterilmelidir. Tercihinizi dekoratif, estetik görünümlü malzemelerden yana kullanmanız önerilir.
 4. Yalıtım ve izolasyon malzemelerinin ses emme kapasitesi yüksek olmalıdır.
 5. Malzemelerin ses yutumu test raporu ve yangın dayanım testi bulunmalıdır. NRC katsayısına bakılmalıdır.

Gece kulüpleri hacim akustiği ses yalıtım uygulaması ve hacim akustik ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..

Çağrı MErkezi Ses Yalıtım Çözümleri

Çağrı merkezi akustiği, her işletmenin yararlanması gereken modern çözümlerden biri olarak öne çıkıyor. Çağrı merkezi personellerinin dış ortamdaki seslerden etkilenmeden kendini işine verebilmesi bu uygulamalar sayesinde mümkün oluyor.

Müşteri temsilcilerine sıklıkla işiniz düşüyorsa, telefonla konuşurken arkadan gelen gürültülerin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorsunuzdur. Başkalarının telefon konuşmalarını duymak da çağrı merkezi çalışanları için aynı şekilde rahatsız edicidir.

İşte ses yalıtım uygulaması her iki soruna da çözüm sağlıyor. Böylelikle ne müşteriler, ne elemanlar çevresel gürültülere katlanmak zorunda kalmıyor. Gürültülü, kalabalık ortamların kaotik atmosferini azaltan bu teknoloji, ses izolasyonunu sağlayan yüksek kaliteli malzemelerle gerçekleştiriliyor.

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir yerde işlerin doğru yürüyebilmesi için ortamın seslerden arındırılmış olması gerekir. Seslerin en yoğun olduğu alanlardan biri de çağrı merkezleridir. Personeller genellikle karşılıklı masalarda oturarak çalışır. Görüşmelerin sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için konuşmalar birbirine karışmamalıdır. İşte bu, çağrı merkezi akustiği ile mümkündür.

Çağrı merkezlerinde ses yalıtım uygulamaları gerçekleştirilirken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Önce keşif çalışması yapılmalı ve çağrı merkezinin nasıl bir izolasyona ihtiyaç duyduğu tespit edilmelidir.
 • Duvar ve zemin yapısı göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Antibakteriyel ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.
 • Masa Seperatörleri kullanılacak masaların ölçüleri doğru bir şekilde alınmalıdır.
 • Çağrı merkezlerinde ses yalıtımı için hangi akustik duvar panellerinin, akustik seperatörlerin e akustik panellerden yararlanılacağı çalışan sayısına ve merkezin hacmine göre değişir. Dolayısıyla bu tür ayrıntıların hesaba katılması önemlidir.
 • Çağrı merkezinde çok fazla elektronik ve teknolojik cihaz varsa, yangın çıkma riskine karşı yangına dayanıklı akustik köpüklerden faydalanılmalıdır.
 • Tercih edilen ürünler yüksek akustik NRC değerine sahip olmalıdır.
 • Panellerdeki ses yutum değeri en az %70 olmasına önem verilmelidir.
 • Kurumsal olarak faaliyet gösteren, alanında bilinirlik sahibi, deneyimli bir firmadan hizmet alınmalıdır. İş süreçlerinizin verimliliğini artırmak adına gerekli olan en doğru ses yalıtım çözümlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz. Ölçüm, uygulama ve diğer konularda profesyonel destek talep edebilir, uygun maliyete nitelikli hizmet almanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Akustiği Ne Kadar Etkilidir?

Doğru yöntem ve malzemelerle uygulanırsa, çağrı merkezi akustiği yüksek etki düzeyine sahip bir uygulamadır. Personellerin müşterilerle sesli iletişim kurmak ve sorunlarını birkaç dakika içinde çözmek zorunda olduğu bu ortamlar, ses yalıtım sistemleriyle daha az stressiz hâle gelir.

Aynı anda pek çok ses titreşiminin zemine, tavana, kapılara veya duvarlara çarparak çıkardığı yankılar ve uğultular, iyi bir yalıtım sistemiyle kolayca giderilebilir. Böylece arka plan gürültüleri ortadan kaldırılır ve panellerin gürültü seviyeleri istenildiği gibi kontrol edilebilir. Bu ise, çağrı merkezi çalışanlarının konuşmalarındaki netliği öne çıkarır ve müşterilere daha anlaşılır bilgi aktarılmasını mümkün kılar.

Siz de çağrı merkezi akustiği ile personellerinize konforlu bir çalışma alanı sunmak için bizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlayarak işletmenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Çağrı merkezleri için hacim akustiği ses yalıtım uygulaması ve hacim akustik ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..