Ortak Duvar Ses Yalıtımı Malzeme Satışı ve Uygulama

Ortak duvar ses yalıtımı, otel ve konut projeleri için en büyük ihtiyaçlardan biridir. Ortak duvarı kullanan iki ayrı mekânın birbirinden izole edilmesi, seslerin bir mekândan ötekine geçişin önlenmesi bu sayede mümkündür.

Ortak Duvar Ses YalıtımıOrtak duvar ses yalıtımı, bizzat sesin kaynağından yapılır. Bu nedenle verimli sonuç verir.

Komşu daireden gelen bir sesi kesmek istiyorsanız komşu daireye yalıtım uygulanması daha doğrudur. Kendi dairenize uygulama yapmak istiyorsanız malzeme yoğunluğunun ve kalınlığının artırılması gerekir.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Nedir ?

Ortak duvar ses yalıtımı nedir : Ortak duvarı paylaşan iki evin ya da işletmenin, birbirinin gürültüsünden etkilenmemesi için yapılan yalıtım işlemidir. Bu sayede evdeki veya iş yerindeki sesler yan tarafa gitmez. Bu ise gürültü kirliliğini önler, çevrenin rahatsız edilmesine engel olur.

Ortak Duvar ve Tavan Ses Yalıtımı FiyatOrtak Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ortak duvar ses yalıtımı nasıl yapılır sorusuna verilecek tek bir yanıt yoktur. Çünkü farklı uygulama tipleri bulunur.

1. Var olan duvarın üstüne bariyerli bondex (3 katmanlı) ve Galvaniz C profil yerleştirilir. Daha sonra izolasyon bandı konur. Ardından ise Alçıpan, ağır ses yalıtım bariyeri, Alçıpan kaplama uygulanır.

2. Başka bir uygulama ise şudur: 3 katmanlı bariyerli bondex üzerine 12 MM kalınlığında alçıpan uygulaması yapılır. Epdm ses yalıtım bariyeri de onun üzerine konulup, en son alçıpan kaplama yapılarak işlem tamamlanır. Bu yöntem, profilsiz yapıştırma tekniğiyle tatbik edilir.

3. Bazı uygulamalarda ise ağraf (akustik takoz( malzemesinden de yararlanılır.
Her uygulamanın ses frekanslarında ne kadar desibellik azalma sağlayacağı farklılık gösterir.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Fiyatları Ne Kadar ?

Ortak duvar ses yalıtımı fiyatları m2, ürün ve işçiliğe göre değişmektedir.  Net fiyat verebilmemiz için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Ortak Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir ?

Ortak duvar ses yalıtım malzemeleri olarak genelde sünger esaslı ürünler tercih edilir. Bu uygulama sırasında kullanılan malzemeleri şöyle sıralayabiliriz:

• Kumaş Kaplı Paneler
• Ses Yalıtım Süngeri
• Basotect Sünger
• Bariyerli Süngerpan
• Bariyerli Bondex Sünger
• Süngerpan
• Bondex Sünger
• Tecsound Bariyer
• Keçeli Pvc Ses Yalıtım Bariyeri
• Epdm Ses Bariyeri

Ortak Duvar Ses Yalıtımının Avantajları Nelerdir ?

Ortak duvar ses yalıtımının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

• Apartman dairelerinde yaşayan kişiler için daha konforlu, huzurlu bir yaşam alanı oluşturur.

• Komşudan gelen sesler yan dairelere gitmeyeceği için hem kişiler rahatsız edici seslere katlanmak zorunda kalmaz, hem de gürültüden dolayı tartışma-şikâyet durumları yaşanmaz. Bu da komşuluk ilişkilerinin zarar görmesini engeller.

• Komşunuzun evinden gelen TV sesleri, konuşma sesleri, koşuşturma sesleri, su ve mutfak sesleri yüzünden uykuya dalmakta zorlanmanız çok normaldir. Ortak duvar ses yalıtımı bunu engelleyerek evinizde keyfiniz kaçmadan istirahat etmenizi mümkün kılar. Böylece aile ve iş ilişkileriniz, psikolojiniz olumsuz etkilenmez.

• Evde bebek, hasta, küçük çocuk veya öğrenci varsa ortak duvar ses yalıtımı yaptırmak daha da önemlidir. Bu sayede bebeklerin ve çocukların huzurla uyuması, oyun oynaması; öğrencilerin dikkati dağılmadan ders çalışması, hastaların rahatça dinlenmesi mümkün olur.

Bütün akustik çözümlere hâkim olan firmamız, ortak duvar ses yalıtımı alanında da profesyonel çözümler üretir. Firmamız dinlenme ve eğlenme alanlarına ait duvarlarda bile %100’e yakın yalıtım sağlayabilecek tecrübeye ve donanıma sahiptir.

Neden Koza Akustik ?

2006 yılından beri ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren Koza Akustik ; Uzman ve deneyimli kadrosu ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye 'nin her yerine ses yalıtımı ve hacim akustiği üzerine üretim, satış, uygulama, mimarlık, danışmanlık, keşif / projelendirme hizmeti vermektedir.

Güven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman optimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

İstanbul 'da bir çok ortak duvar ses yalıtımı firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın, paranızı ve  zamanınızı boşa harcamayın.

Google Etiketlerimiz;

Alıçapan bölme duvar ses yalıtımı, Asansör Odası Ses Yalıtımı, Duvar Ses Yalıtımı, Ortak Duvar Ses Yalıtımı, Parke Altı Ses Yalıtımı, Şap Altı Ses Yalıtımı, Tavan Ses Yalıtımı, Zemin Ses Yalıtımı, Komşu duvar ses yalıtımı

İstanbul ‘un En Tecrübeli Hacim Akustiği ve Ses Yalıtım Firması
Hızlı Servis | Uzman Kadro | Uygun Fiyat | 20 Yıllık Tecrübe | %100 Müşteri Memnuniyeti

Ücretsiz Keşif İçin Formu Doldurabilirsiniz
    Lütfen * yıldızlı olan tüm alanları doldurunuz.