Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı malzemeleri

Konferans Salonu Hacim Akustiği Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili ?

Konferans salonu hacim akustiği ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Sorusunun yanıtı malzeme kalitesine ve işçiliğe göre değişir. Birinci sınıf malzemeler kullanan ve profesyonel işçilik sergileyen firmamız, etkili konferans salon akustiği için doğru tercihtir.

%100 ses yalıtım, verimlilik ve pratik kullanım garantisi sunan firmamızdan ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri nitelikli, uygun fiyatlı olarak temin edebilirsiniz.

Konferans Salonu Hacim Akustiği

Konferans salonu akustiği; ortamın güçlü ses yalıtım malzemeleriyle dışarıdan gelecek seslere ve içeride oluşan titreşim, yankı, eko gibi durumlara karşı korunması işlemidir. Akustik mimarisi iyi olan konferans salonları üstün performans sergiler. Hem konuşmacı kişiler, hem dinleyiciler konferanstan büyük keyif alır.

Konferans Salonu Hacim Akustiği Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans salonu ses yalıtımında dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle keşif çalışmaları gelir. Uygulama yapılacak mekân detaylı bir şekilde incelenerek hangi malzemelerin ve yöntemlerin kullanılacağı kararlaştırılmalıdır.

Konferans salonunda ses yalıtımının doğru yapılmaması, yankılanmalar nedeniyle ses kirliliği oluşmasına sebebiyet verir. Bu ise konuşmalarda, sunumlarda verimliliği düşürür ve katılımcıların yeterince istifade etmesini engeller.

Ses, duvardan kolaylıkla geçebildiği için salondaki zayıf noktaları belirlemek büyük önem taşır. Böylelikle hem dışarıdan gelen seslerin kesilmesi, hem içerideki ses kalitesinin üst düzeye çıkarılması mümkün olur.

Konferans salonu boyutları, inşaat sırasında kullanılan malzemeler, duvar kalınlığı, kapıların ve pencerelerin yapısı da dikkate alınması gereken hususlardır.

Öte yandan ne kadar gürültünün engellenebileceğini saptamak için, ses iletim kaybını ölçümlemek gerekir. Bunun için salonun ve içinden ses vericisi yerleştirilerek ölçüm yapılır. Bu şekilde, salona uygun bir ses yalıtımı kurmak daha kolay olur.

Uygulama için ses mühendisleri uygun bir taslak hazırlar ve konferans salonu akustiği bu taslağa bağlı kalınarak gerçekleştirilir. Bu aşamada bilgisayar destekli çizimlerden ve 3 boyutlu modellemelerden yardım alınır.

Salon için ne kadar bütçe ayrıldığı, salonun fiziki yapısı, müşteri istekleri de göz önünde bulundurulması gereken unsurlardır.