Reji odası hacim akustiği ve ses yalıtımı fiyatları ne kadar

Reji Odası Akustiği Ne Kadar Etkili ?

Reji odası akustiği ne kadar etkili? Sorusunun net bir cevabı yoktur. Çünkü bu durum kullanılan malzemelerin kalitesine ve doğru yöntemin seçilip seçilmemesine göre değişir.

Firmamız her zaman garantili, üst düzey kaliteye sahip malzemelerden yararlanır. Duvar, tavan, zemin akustik kaplama uygulamaları uzman ekibimiz tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilir.

Bu nedenle, reji odası ses yalıtımı konusunda herhangi bir tedirginlik yaşamanıza gerek yoktur. Nitelikli ve uygun maliyetli hizmet için siz de tercihinizi firmamızdan yana kullanabilirsiniz.

Reji Odası Hacim Akustiği

Reji odası akustiği, en önemli radyo-sinema-TV stüdyo ünitelerinden biri olan reji ortamlarının uygun ses yalıtım ve izolasyon seviyesine getirilmesidir.Bu uygulama hem içeriden gelen sesleri ışarıya ulaşmaktan korur, hem dışarıdaki sesleri filtreleyerek içeri girmesini engeller. Her iki sesin geçişi üst düzeyde izole edilerek, konforlu bir çalışma ortamı oluşturulur. Böylelikle yankı, eko ve benzeri problemlerin önüne geçilmiş olunur. Çalışanların verimliliği artar, gürültü kirliliği engellenir.

Reji Odası Akustiği Nasıl Yapılır ?

Reji odası akustiği nasıl yapılır? Sorusunu kısaca şöyle yanıtlayabiliriz:

İşlem sırasında; akustik paneller, kumaş kaplı paneller, akustik süngerler, halılar ve buna benzer malzemeler kullanılır. Bunların bazıları tavanlara uygulanırken, bazıları duvar kaplaması ya da zemin kaplaması olarak tercih edilir. Böylece reji odasının farklı noktalarında farklı ses izolasyon ürünleri ve yöntemleriyle akustik sağlanmış olur.

Reji Odası Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Reji odası ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu şu önemli maddelerle yanıtlamak istiyoruz:

  • Yanmaz özellikli akustik süngerler tercih edilmelidir. Bunların koku yapmaması, küflenmemesi, nemlenmemesi de oldukça mühimdir.
  • Süngerlerin ses yutma kapasitesi yüksek olmalıdır.
  • Malzemelerin kalınlığı ve yoğunluğu mekânın fiziki yapısı, reji odasının ses frekans değerleri ve müşteri talepleri doğrultusunda ayarlanmalıdır.
  • Mekânın dekorasyonuyla uyum sağlayacak renk ve modelde malzemeler kullanılmalıdır.
  • Malzemelerin uzun ömürlü, kaliteli olmasına, sağlığa zararlı maddeler barındırmamasına özen gösterilmelidir.
  • Öte yandan, süngerlerin esnekliği de göz önüne alınması gereken bir başka kriterdir.
  • Uygulama öncesi keşif çalışması yapmak suretiyle reji odasının frekans değerleri ölçümlenmelidir. Gerekiyorsa için bariyerli akustik malzemelerden yararlanılmalıdır.