sinema salonları için hacim akustik ses yalıtım fiyatları ne kadar

Sinema Salonu Hacim Akustiği Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili ?

Sinema salonu akustiği ne kadar etkili? Şeklindeki bir soruya malzeme ve işçilik kalitesini bilmeden yanıt vermek hatalı olur. Zira yeterince profesyonel olmayan bir işçilik veya kalitesiz malzemeler istenen sonucun alınmasını önleyecektir.

Firmamız bu tür durumlara hiçbir şekilde mahâl vermeden, garantili ve nitelikli hizmetleriyle ihtiyaçları karşılar. Sinema salonunuzun konforunu profesyonel akustik çözümlerle artırmak için tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

Sinema Salonu Hacim Akustik Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sinema salonu akustik uygulamasında nelere dikkat edilmeli? Sorusunun cevabını maddelerle şöyle vermek istiyoruz:

  1. Ses sisteminin gücü
  2. Salonun büyüklüğü
  3. Mobilyaların yükseklik ölçüleri
  4. Oturma dizaynı
  5. NRC (Gürültü azaltma katsayısı)
  6. Sesin mekânda yankılanma süresi
  7. Ekran açısı
  8. Ürünlerin alev almazlık değeri ve ses yutumu katsayısı

Sinema Salonu Hacim Akustiği

Sinema salonu akustiği; dış ortamdaki seslerin izleyicileri rahatsız etmemesi, salonlar arasında ses akışı olmaması için büyük önem taşıyor. Genel olarak AVM’lerin içinde konumlanan sinema salonları, yüksek izolasyona ihtiyaç duyan mekânların başında geliyor. İçerideki seslerin dışarı sızması, dışarıdan gelen seslerin içeride gürültü kirliliği oluşturması böylece engelleniyor.

Sinema sistemlerinin ses oranı da yine bu sayede dengeleniyor. Yankı, eko, ses karışıklığı ve benzeri durumların önüne geçilerek izleyiciler için keyifli bir ortam meydana getiriliyor. Böylelikle herkes zevkli bir film izleme deneyimi yaşıyor.