akustik cam

Ofis Hacim Akustiği Ne Kadar Etkili ?

Ofis akustiği ne kadar etkili? Sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz: Çalışanlar arası iletişimin ve çalışan performansının verimlilik oranını belirgin şekilde yükseltecek kadar güçlü bir etkiye sahiptir. Doğru malzemelerle yapılan ofis akustiği uzun yıllar sorunsuzca, ilk günkü kalitesinde kullanılabilir.

Siz de ofis akustiği çözümlerimizle çalışanlarınızın verimliliğini, motivasyonunu ve iş yerinizin konforunu artırmak için bizi tercih edebilirsiniz.

Ofis Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu cevaplarken, malzemelerin sahip olması gereken ortak özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  1. Darbelere karşı dirençli
  2. Yumuşak dokulu
  3. Ortama ve diğer ofis mobilyalarına uyumlu
  4. Çevre dostu
  5. İşlevsel
  6. Estetik ve dekoratif
  7. İnsan sağlığını tehdit etmeyen yapıda
  8. Yüksek ses emilimi sağlayan
  9. Birinci sınıf, üst düzey kaliteli

İşte ofislerde; yankı, çınlama, uğultu, dış ortam gürültüsü ve benzeri akustik sorunlar bu niteliklere sahip malzemelerle giderilebilir.

Ofis Hacim Akustiği

Ofis akustiği; kapalı veya açık ofislerde ses izolasyonu ve yalıtımı sağlamak için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Ses karmaşasını, gürültü kirliliğini önleyerek çalışanların performansını yükseltir. Rahatsız edici seslerin personeller üzerinde stres oluşturmasını önleyerek onlar için konforlu, huzurlu bir çalışma ortamı meydana getirir.

Akustik hazır kabin, toplantı kabini, telefon görüşme kabini gibi farklı çeşitlerde uygulanır.