Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Uygulaması

Sinema salonlarında hacim akustiği ve ses yalıtımı uygulaması, izleyicilerin keyifli bir sinema deneyimi yaşaması için büyük öneme sahiptir. İç mekânda ses kalitesinin yükseltilmesi, gürültü kirliliğinin önlenmesi, dışarıdan gelecek gürültülerin kesilmesi ses yalıtımı ile mümkündür.

Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Nedir ?

Sinema akustiği nedir ? Sorusuna şöyle cevap verebiliriz: Sinema filmlerinin gerçekliğini artırmak, sunulan ambiyansı korumak, bu alanları dış ortamdan izole etmek için kullanılan modern bir ses izolasyon uygulamasıdır. Çınlamaları, uğultuları, yankılamaları ve benzeri sorunları engeller.

sinema salonu hacim akustiği ses yalitimiŞık, verimli, konforlu mekânlar oluşturmaya imkân tanır. Farklı renk seçenekleri ve ölçülerde istenilen tasarımı elde etmek mümkündür. Kurumsal kimliği yansıtan tasarımlar ses akustik uygulamalarıyla birleştirilerek estetik bir görünüm meydana getirilebilir.

Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Sinema salonu akustiği nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız, bu mekânlarda iki aşamalı ses yalıtım tipi uygulandığını bilmelisiniz:
• Hava boşluklu olarak, yaklaşık 20 cm kalınlığında hazırlanan, ses yalıtım özelliğine sahip izole yapay duvarlardan yararlanılır.
• Alan içinde meydana gelen çınlamalar ve uğultular ise akustik paneller, akustik süngerler ve kaplamalarla önlenir.

Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Avantajları

Sinema salonu akustiği avantajları işletmelerin prestiji ve izleyicilerin güzel bir deneyim yaşaması açısından önemlidir. İzleyicilerin filme rahatça odaklanması, dikkatinin dağılmaması, konsantrasyonunun bozulmaması için akustik çözümlerinden yararlanılması gerekir.

sinema salonları için hacim akustik nasıl yapılırSinema, tiyatro ve benzeri ticari işletmelerde oluşacak akustik sorunlar itibar ve müşteri kaybına yol açar. Profesyonel sinema salonu akustik uygulamaları bunun da önüne geçer. Ziyaretçilerin o sinema salonunu başkalarına tavsiye etme ve orayı tekrar tercih etme ihtimâli artar.

Alışveriş merkezlerindeki sinema salonlarının, yoğun AVM gürültüsünden etkilenmemesi için akustik yalıtım çözümlerinden faydalanmak bir zorunluluktur.

Bu uygulama sayesinde salonların sesleri birbirine karışmaz, dışarıdaki sesler sinema salonundaki izleyicileri rahatsız etmez.
Ayrıca kullanılan yalıtım malzemeleri salonda hoş bir görünüm oluşturur. İzleyicilerin göz zevkine hitap eder, mekâna ferahlık katar.

Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Malzemeleri

sinema salonları için hacim akustik ses yalıtım fiyatları ne kadarSinema salonu akustiği malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:

• Akustik Sünger
• Bondex Sünger
• Bariyerli süngeer
• Ahşap veya Kumaş Akustik Panel
• Yanmaz, antibakteriyel, Melamin Basotect malzemeler
• Bas Kapanı
• Diffüzör
• Taş Yünü
• Cam Yünü
• Strafor
• Üçgen Piramit Sünger

Neden Koza Akustik ?

2006 yılından beri ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren Koza Akustik ; Uzman ve deneyimli kadrosu ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye 'nin her yerine ses yalıtımı ve hacim akustiği üzerine üretim, satış, uygulama, mimarlık, danışmanlık, keşif / projelendirme hizmeti vermektedir.

Güven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman optimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

İstanbul 'da bir çok sinema salonları için hacim akustiği ve ses yalıtımı uygulaması yapan firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın, paranızı ve  zamanınızı boşa harcamayın.

Google Etiketlerimiz;

Cafe ve Restaurant Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Çağrı Merkezi Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Gece Kulübü Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Ofis Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Reji Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Stüdyo Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Toplantı Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı

İstanbul ‘un En Tecrübeli Hacim Akustiği ve Ses Yalıtım Firması
Hızlı Servis | Uzman Kadro | Uygun Fiyat | 20 Yıllık Tecrübe | %100 Müşteri Memnuniyeti

Ücretsiz Keşif İçin Formu Doldurabilirsiniz
    Lütfen * yıldızlı olan tüm alanları doldurunuz.