Çağrı MErkezi Ses Yalıtım Çözümleri

Çağrı Merkezi Akustiği İşletmeler için Neden Önemli ?

Çağrı merkezi akustiği, her işletmenin yararlanması gereken modern çözümlerden biri olarak öne çıkıyor. Çağrı merkezi personellerinin dış ortamdaki seslerden etkilenmeden kendini işine verebilmesi bu uygulamalar sayesinde mümkün oluyor.

Müşteri temsilcilerine sıklıkla işiniz düşüyorsa, telefonla konuşurken arkadan gelen gürültülerin ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyorsunuzdur. Başkalarının telefon konuşmalarını duymak da çağrı merkezi çalışanları için aynı şekilde rahatsız edicidir.

İşte ses yalıtım uygulaması her iki soruna da çözüm sağlıyor. Böylelikle ne müşteriler, ne elemanlar çevresel gürültülere katlanmak zorunda kalmıyor. Gürültülü, kalabalık ortamların kaotik atmosferini azaltan bu teknoloji, ses izolasyonunu sağlayan yüksek kaliteli malzemelerle gerçekleştiriliyor.

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir yerde işlerin doğru yürüyebilmesi için ortamın seslerden arındırılmış olması gerekir. Seslerin en yoğun olduğu alanlardan biri de çağrı merkezleridir. Personeller genellikle karşılıklı masalarda oturarak çalışır. Görüşmelerin sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için konuşmalar birbirine karışmamalıdır. İşte bu, çağrı merkezi akustiği ile mümkündür.

Çağrı merkezlerinde ses yalıtım uygulamaları gerçekleştirilirken şunlara dikkat edilmelidir:

  • Önce keşif çalışması yapılmalı ve çağrı merkezinin nasıl bir izolasyona ihtiyaç duyduğu tespit edilmelidir.
  • Duvar ve zemin yapısı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Antibakteriyel ve yüksek kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.
  • Masa Seperatörleri kullanılacak masaların ölçüleri doğru bir şekilde alınmalıdır.
  • Çağrı merkezlerinde ses yalıtımı için hangi akustik duvar panellerinin, akustik seperatörlerin e akustik panellerden yararlanılacağı çalışan sayısına ve merkezin hacmine göre değişir. Dolayısıyla bu tür ayrıntıların hesaba katılması önemlidir.
  • Çağrı merkezinde çok fazla elektronik ve teknolojik cihaz varsa, yangın çıkma riskine karşı yangına dayanıklı akustik köpüklerden faydalanılmalıdır.
  • Tercih edilen ürünler yüksek akustik NRC değerine sahip olmalıdır.
  • Panellerdeki ses yutum değeri en az %70 olmasına önem verilmelidir.
  • Kurumsal olarak faaliyet gösteren, alanında bilinirlik sahibi, deneyimli bir firmadan hizmet alınmalıdır. İş süreçlerinizin verimliliğini artırmak adına gerekli olan en doğru ses yalıtım çözümlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz. Ölçüm, uygulama ve diğer konularda profesyonel destek talep edebilir, uygun maliyete nitelikli hizmet almanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Akustiği Ne Kadar Etkilidir?

Doğru yöntem ve malzemelerle uygulanırsa, çağrı merkezi akustiği yüksek etki düzeyine sahip bir uygulamadır. Personellerin müşterilerle sesli iletişim kurmak ve sorunlarını birkaç dakika içinde çözmek zorunda olduğu bu ortamlar, ses yalıtım sistemleriyle daha az stressiz hâle gelir.

Aynı anda pek çok ses titreşiminin zemine, tavana, kapılara veya duvarlara çarparak çıkardığı yankılar ve uğultular, iyi bir yalıtım sistemiyle kolayca giderilebilir. Böylece arka plan gürültüleri ortadan kaldırılır ve panellerin gürültü seviyeleri istenildiği gibi kontrol edilebilir. Bu ise, çağrı merkezi çalışanlarının konuşmalarındaki netliği öne çıkarır ve müşterilere daha anlaşılır bilgi aktarılmasını mümkün kılar.

Siz de çağrı merkezi akustiği ile personellerinize konforlu bir çalışma alanı sunmak için bizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlayarak işletmenizi bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Çağrı merkezleri için hacim akustiği ses yalıtım uygulaması ve hacim akustik ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..