Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Uygulaması

Ses kayıt odalarında hacim akustiği ve ses yalıtımı uygulaması, çeviri ve dublaj seslendirme odası gibi mekânlarda ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Enstrüman odalarında da yaygın kullanım alanı bulur. Müzik performansı ve kalitesi için büyük önem taşıyan bu hizmet; dış ve iç seslerin kontrol altına alınmasını, seslerin daha düzgün çıkmasını sağlar. Ortamda meydana gelen istenmeyen sesler yalıtılır ve böylece kişiler gürültünün etkilerinden korunur.

ses kayıt odası hacim akustiği ve ses yalıtımıKeşif işlemiyle başlayan süreç, doğru malzemelerin ve uygun ses yalıtım yönteminin tespitiile devam eder. Böylece ses karmaşasına neden olan problemler kolayca ortadan kaldırılır.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Nedir ?

Ses kayıt odası akustiği nedir? Sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz: Ses kayıt odalarının uygun malzemelerle yalıtılıp izole edilmesidir. Böylelikle ne dışarıdan odaya, ne odadan dışarı bir ses alışverişi gerçekleşemez. Bu ise ses kayıtlarının pürüzsüz olmasını mümkün kılar.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Avantajları ?

Ses kayıt odası akustiği avantajları sayesinde etrafınızı rahatsız etmeden rahatlıkla ses kaydı alabilirsiniz. Bu odalara dışarıdan ses girmesi kayıt performansının düşmesine yol açar. Ses kayıt odası akustik uygulaması ile söz konusu problemin önüne geçilerek, kayıt yapacak olan kişinin verimliliği artırılır ve kaydın en temiz şekilde alınması sağlanır.

ses kayıt odası hacim akustiği ve ses yalıtımı nasıl yapılırZemin kaplama; çarpan kapıların sesi, ayak sesleri, yere düşen nesnelerin çıkardığı sesler ve buna benzer gürültüleri önler. Tavan-duvar kaplama ise, kayıt odasından dışarı giden ve yukarıdan odaya gelen sesleri keser. Böylece gürültünün olumsuz etkilerinden korur; kayıt stüdyosu ve sinema gibi ortamlarda uygun koşullar meydana getirir.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Fiyatları Ne Kadar ?

Ses kayıt odaları için hacim akustiği ve ses yalıtımı uygulamasının fiyatları ürün ve işçiliğe göre değişmektedir.  Net fiyat verebilmemiz için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Ses kayıt odası akustiği nasıl yapılır? Sorusuna kısaca; ‘tavan, taban ve duvar uygulaması olarak yapılır.’ Şeklinde özet bir cevap verebiliriz. Mühendisler tarafından hazırlanmış planlara bağlı kalınarak gerçekleştirilen bu uygulama, orta ve yüksek frekanslı seslere karşı son derece etkilidir. Yapılan kaplamalar ile arzu edilen izolasyon-yalıtım seviyesine ulaşılarak kayıt kalitesi ve performansı üst düzeye çıkarılır.

Orta ve yüksek ses frekanslarına karşı akustik süngerler doğru bir biçimde konumlandırılarak aşağıdaki malzemelerle etkili ses izolasyonu gerçekleştirilir:

Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir ?

Ses kayıt odası akustiği için gerekli malzemeler arasında, akustik kumaş paneller ve akustik süngerler bulunur. Gürültü, eko, yankı gibi etkilerden kurtulmayı sağlayan bu malzemeler sağlıklı bir ses kaydı gerçekleştirilmesine imkân tanır.

ses kayıt odası hacim akustiği ve ses yalıtımı malzemeleri nelerdirISO sertifikasına ve kalite belgelerine sahip olan bu malzeme çeşitleri, oda içinde özel bir oda oluşturma fırsatı sunar.

Diğer ses kayıt odası akustiği malzemeleri ise şunlardır:

• Epdm ses yalıtım bariyeri
• Süngerpan
• Süngerler (Bondex sünger, yanmaz akustik sünger vb.)
• Bariyerli akustik bondex
• Basstrap ve bass küpleri
• Akustik baffle
• Ses kayıt kabini
• Akustik halı
• Akustik kabin
• Ses yalıtımlı akustik cam
• Akustik yüzer tavan

Neden Koza Akustik ?

2006 yılından beri ses yalıtımı sektöründe faaliyet gösteren Koza Akustik ; Uzman ve deneyimli kadrosu ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye 'nin her yerine ses yalıtımı ve hacim akustiği üzerine üretim, satış, uygulama, mimarlık, danışmanlık, keşif / projelendirme hizmeti vermektedir.

ses kayıt odası hacim akustiği ve ses yalıtımı fiyatları ne kadarGüven, kalite ve zamanında teslimi önemseyen firmamız, her zaman optimum fiyat ve verdiği hizmetin arkasında duran bir ticari politikayı ilke edinmiştir.

İstanbul 'da bir çok ses kayıt odaları için hacim akustiği ve ses yalıtımı uygulaması yapan firmaları varken çalışacağınız firmayı iyi araştırın, paranızı ve  zamanınızı boşa harcamayın.

Google Etiketlerimiz;

Cafe ve Restaurant Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Çağrı Merkezi Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Gece Kulübü Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Ofis Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Reji Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Ses Kayıt Odası Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Stüdyo Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı, Toplantı Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı

İstanbul ‘un En Tecrübeli Hacim Akustiği ve Ses Yalıtım Firması
Hızlı Servis | Uzman Kadro | Uygun Fiyat | 20 Yıllık Tecrübe | %100 Müşteri Memnuniyeti

Ücretsiz Keşif İçin Formu Doldurabilirsiniz
    Lütfen * yıldızlı olan tüm alanları doldurunuz.