zemin ses yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili ?

Zemin ses yalıtımı ne kadar etkili? Diye düşünüyorsanız, bu konuda hiçbir endişeye mahâl olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü uygun malzeme ve işçilik ile gerçekleştirilen zemin ses yalıtım uzun yıllar güçlü etkisini korur. Darbeye ve titreşime bağlı tüm sesleri en iyi şekilde izole ederek yaşam ve çalışma alanlarında büyük avantaj sunar.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, rahatsız edici seslerin yukarıdan aşağı ulaşmasını engelleyen bir uygulamadır. Konuşma seslerinin, titreşimli seslerin, TV-müzik-eşya seslerinin alt kata giderek rahatsızlık oluşturması bu sayede engellenir. Zemin ses yalıtımı sayesinde ana zemin ve kaplama birbirinden ayrılır. Gerilmeler ortadan kaldırılır, çatlaklar köprülenir ve güvenli döşeme hizmeti sunulur.

Zemin Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Zemin ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Konusunu şöyle açıklayabiliriz:

  1. Önce sahada keşif işlemi yapılarak zeminin durumu öğrenilmeli, buna göre malzeme tercihi ve uygulama metodu belirlenmelidir.
  2. Mümkünse antibakteriyel ürünler tercih edilmelidir. Hijyene ve insan sağlığına önem verilmeli, malzeme seçimi çevre dostu olanlardan yana yapılmalıdır.
  3. Malzemelerin kalitesine, dayanıklılığına, zemin ile uyumuna bakılmalıdır.
  4. Ürünlerin ses yutum değeri, ateşe karşı direnci ve benzeri özelliklerini belgeleyen raporları olmalıdır.
  5. Garantili, sertifikalı malzemeler kullanılarak uzun ömürlü bir izolasyon sağlanmalıdır.

Zemin ses yalıtımı uygulaması ve ses yalıtımı malzemeleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..