Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı

Konferans Salonu Akustiği

Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili ?

Konferans salonu ses yalıtımı ne kadar etkilidir , sorusunun yanıtı malzeme kalitesine ve işçiliğe göre değişir. Birinci sınıf malzemeler kullanan ve profesyonel işçilik sergileyen firmamız, etkili konferans salon akustiği için doğru tercihtir.
%100 ses yalıtım, verimlilik ve pratik kullanım garantisi sunan firmamızdan ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri nitelikli, uygun fiyatlı olarak temin edebilirsiniz

Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konferans salonu ses yalıtımında dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle keşif çalışmaları gelir. Uygulama yapılacak mekân detaylı bir şekilde incelenerek hangi malzemelerin ve yöntemlerin kullanılacağı kararlaştırılmalıdır.

Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı ne kadar etkiliKonferans salonunda ses yalıtımının doğru yapılmaması, yankılanmalar nedeniyle ses kirliliği oluşmasına sebebiyet verir. Bu ise konuşmalarda, sunumlarda verimliliği düşürür ve katılımcıların yeterince istifade etmesini engeller.

Ses, duvardan kolaylıkla geçebildiği için salondaki zayıf noktaları belirlemek büyük önem taşır. Böylelikle hem dışarıdan gelen seslerin kesilmesi, hem içerideki ses kalitesinin üst düzeye çıkarılması mümkün olur.

Konferans salonu boyutları, inşaat sırasında kullanılan malzemeler, duvar kalınlığı, kapıların ve pencerelerin yapısı da dikkate alınması gereken hususlardır.

Öte yandan ne kadar gürültünün engellenebileceğini saptamak için, ses iletim kaybını ölçümlemek gerekir. Bunun için salonun ve içinden ses vericisi yerleştirilerek ölçüm yapılır. Bu şekilde, salona uygun bir ses yalıtımı kurmak daha kolay olur.
Uygulama için ses mühendisleri uygun bir taslak hazırlar ve konferans salonu akustiği bu taslağa bağlı kalınarak gerçekleştirilir. Bu aşamada bilgisayar destekli çizimlerden ve 3 boyutlu modellemelerden yardım alınır.

Salon için ne kadar bütçe ayrıldığı, salonun fiziki yapısı, müşteri istekleri de göz önünde bulundurulması gereken unsurlardır.

Konferans Salonu Hacim Akustiği ve Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Konferans salonu ses yalıtımı nasıl yapılır ? Sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak:

• Akustik duvar kaplama uygulamalarıyla sesin yankı yapması önlenir. Ayrıca bu sayede salondaki gürültüler dışarı çıkmaz ve dışarıdaki gürültüler de salon içinden duyulmaz.
• Konferans salonu akustik uygulamalarında akustik ahşaplardan ve kumaş kaplı akustik panellerden yararlanılır. Uygulama modeli ses frekansına göre oluşturulur.
• Ayrıca; ses yalıtım süngerleri, akustik süngerler, kauçuk tabanlı akustik halılar, melamin süngerler, kadife kumaşa sahip tekno touch süngerler de yaygın kullanım alanı bulur.
• Kaplama sadece duvara değil zemine ve tavana da uygulanır. Böylece salonun her noktasında eşit dereceli izolasyon sağlanır.

Konferans salonu hacim akustiği uygulaması ve hacim akustik ürünleri - malzemeleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..