Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan Bölme Duvar Ne Kadar Etkili ?

Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, binalarda kendine sıklıkla yer bulur. Alçıpan bölme duvarlar, farklı boyutlara sahip alçıpan panelleri ahşap konstrüksiyona veya metal konstrüksiyona vidalamak suretiyle meydana getirilir.

Bu sırada ses geçişi yaşanmaması için azami derecede hassasiyet gösterilmelidir. Bunun için metal konstrüksiyonlara ses izolasyon malzemeleri yerleştirilir.

Bu uygulama seslerin diğer tarafa geçmesini önler. Binalarda huzurlu, konforlu yaşam alanları oluşturulmasını mümkün kılar. Ayrıca seçilen malzemelerin kullanım ömrü uzun, bakım ihtiyacı azdır.

Bölme duvarlar istenen ses kesim oranı çerçevesinde 2’li veya tekli karkas sistemine sahip olabilir.

Restoranlarda, açık ofislerde de düşük maliyetli bölümleme imkânından dolayı alçıpan bölme duvarlara başvurulur. Bu mekânlarda oluşabilecek ses sorunları ise, yalıtım hizmetiyle engellenir. Böylece mekânlarda yapılan görüşmeler, toplantılar gizli kalır, yaşam ve çalışma alanlarının mahremiyetini korur.

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Alçıpan bölme duvar ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunun cevabını şöyle verebiliriz:

Dayanıklı, yüksek kaliteli, darbelerden etkilenmeyen malzemeler kullanılmalıdır. İşlem öncesinde keşif yapılıp uygulama bölgesiyle ilgili detaylı bilgi edinilmesi büyük önem taşır.

Ayrıca malzemelerin ses yalıtım testleri gerçekleştirilmiş mi? Eğer yapılmış ise hangi frekans aralığındaki ne kadarlık ses basıncını engelleyebiliyor? Bu sorunun da yanıtı aranmalıdır.

Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı uygulaması ve ses yalıtım ürünleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..