Parke Altı ses yalıtımı

Parke Altı Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkilidir ?

Parke altı ses yalıtımı ne kadar etkilidir? Sorusuna verilecek yanıt, tercih edilen malzemelerin çeşitleri ve kaliteleri ile bağlantılıdır. Yüksek standartlarda malzemeler ve yenilikçi teknolojiler ile hizmet sunan firmamız, bu alanda %100 verimliliği garanti eder.

Etkili parke altı ses yalıtımı sayesinde çocuklarınız özgürce koşmanın tadını çıkaracak, siz de evinizde huzurla yaşayabileceksiniz.

Siz de kendinize konforlu bir yaşam alanı oluşturmak için bizimle çalışmanın ayrıcalığını deneyimleyebilirsiniz.

Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı, üst kattaki gürültülerin zemin aracılığıyla alt kata ulaşmasını önleyen bir uygulamadır. Ayrıca bu uygulama, darbelerden kaynaklanan titreşimli seslere de engel olur. Seslerin zemin vasıtasıyla dışarı gitmesi önlenirken ısı yalıtımı da sağlanır.

Kentleşme ile birlikte gürültü kirliliği daha yoğun bir hâle gelmiş, bu ise parke altı ses yalıtım çözümlerine olan talebi artırmıştır. Söz konusu izolasyon yöntemi, parkenin altına yerleştirilen ürünler yardımıyla yapılır.

İş yerlerinde, evlerde meydana gelebilecek gürültülerin karşı tarafı rahatsız etmesine bu sayede engel olunur. Öte yandan bu uygulama, nem-rutubet ve benzeri sorunlara da çözüm sunar. Enerjiden tasarruf etme imkânı tanır. Zemin koruma özelliğiyle parkelerin dayanıklılığını artırır.

Apartmanlarda ve otellerde sıklıkla rağbet gören bu uygulama; TV sesi, konuşma sesi, müzik sesi gibi seslerin alt kata ulaşmasına mânî olur. Böylelikle kişiler, çevreye hiçbir rahatsızlık vermeden kendi yaşam alanında istediği gibi hareket edebilme özgürlüğüne kavuşur.

Parke Altı Ses Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parke altı ses yalıtımında dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Öncelikle keşif işlemi gerçekleştirilmeli ve alan hakkında yeterli bilgi sahibi olunmalıdır.
  • Böylelikle zemin ses yalıtım uygulamasının tatbik edileceği ortamın teknik fonksiyonları, hangi malzemelerin ne oranda kullanılması gerektiği belirlenir.
  • Yapısı uzun yıllar bozulmayacak, nemden ve sudan etkilenmeyen, mukavemeti yüksek ürünler tercih edilmelidir.
  • Malzemelerin kötü koku ve böcek yapmaması, ahşaba nefes aldırması, parkeyi ve ahşabı koruması da çok mühimdir.
  • Seçilen malzemelerin küf oluşturmaması, antibakteriyel olması ve insan sağlığına zararlı madde barındırmaması da oldukça önemlidir. Ayrıca malzemeler çökmeye karşı dayanıklı ürünlerden seçilmelidir.
  • Ses ve ısı yalıtım özelliğine sahip malzemeler kullanılmalıdır.

Parke altı ses yalıtımı uygulaması ve ses yalıtımı malzemeleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..