Ortak Duvar Ses Yalıtımı
Yazan:admin / Uncategorized / 0 Yorum

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Ne Kadar Etkili ?

Ortak duvar ses yalıtımı ne kadar etkili? Diye merak ediyorsanız: Eğer yalıtım iki taraflı yapılmışsa bunun en az %90’a varan bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Tek taraflı yalıtım daha az etkilidir. Hem sesin geldiği daireden, hem de yan daireden uygulama gerçekleştirildiği takdirde komşu duvardan ses akışı neredeyse yok denecek kadar azalır.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Ortak duvar ses yalıtımı sayesinde komşunuzun evinden gelen sesler sizi rahatsız etmeyecek! Uyumaya veya bir işe konsantre olmaya çalışırken yan daireden gelen gürültüler nedeniyle dikkatiniz dağılıyorsa, ortak duvar ses yalıtımıyla bu sorununuz geride kalacak.

Bebeğiniz uykudayken âniden gelen seslerle irkiliyorsa, bu uygulama ile bir daha böyle bir sorun yaşanmayacak. Komşu duvar ses yalıtımında kullanılan akustik paneller, bu tür durumların önüne geçiyor ve daha konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Ortak Duvar Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Ortak duvar ses yalıtımında nelere dikkat edilmeli? Sorusunu maddeler hâlinde şöyle yanıtlayabiliriz:

  • Malzemeler hafif ve esnek bir yapıya mı sahip?
  • Ses yutuculuk değerleri ne kadar?
  • Yeterince kaliteli ve dayanıklı mı?
  • Gürültüü oranı yüksek ise mutlaka ağır ses bariyerlerinden yararlanılmalıdır.
  • İzolasyon malzemelerinin yüksek yoğunluklu olmasına, iyi derecede ses kesim performansı sunmasına özen gösterilmelidir. (Taş yünü, bondex sünger, bariyerli süngerpan gibi.)

Ortak duvar ses yalıtımı uygulaması ve ses yalıtımı malzemeleri satışı konusunda fiyat almak için bir telefonunuz yeterlidir..